18 Mayıs 2011 Çarşamba

come into me

odanın bir yanında devam eden metraj hesaplamalarının antalya havasahasını bile kara bulutlarla kapladığı bir çarşambadayım. sevdiğim bir gri var dışarıda, sanki bir stüdyonun gümüş bir fonu inmiş her yere. binalar ve ağaçlar sonradan eklenmiş gibi duruyor. tahminime göre bugün, son iki günkü kadar çok işim yok. aklımı dolaşmaya çıkarabilirim, sürekli içeride tıkıldığı zaman agresifleşiyor.

kurt cobain'in şimdiye kadar hiç yayınlamamış şarkısı "come into me"yi dinleyip, doksanların başındaki insanların günlük hayatından oluşan klibini izlediğim bir rüyanın ardından sabaha karşı uyandım. şarkı basit ve etkiliydi, melodisi biraz "comes as you are" biraz da "you know you're right". doksanların başındaki kabarık saçlı gençlere baktım, nirvana'dan yeni bir şarkı daha duyduğuma sevindim ve kronik sırt ağrılarıyla bir süre yaşayan kurt cobain'in gitmesinden on yedi yıl sonra, boyun ağrısıyla yataktan kalktım. sürekli bilgisayara bakmak bir gün kafamı yerinden koparacak, kafayı diyet olarak ödeyip sadece gövdeyle dışarıya çıkmaya çalışacağım. evi bulabilirim, dolaptaki stokları bitirinceye kadar evde yaşayabilirim de yemekleri nasıl çiğneyeceğim, dişler ofiste kaldı? müzik dinleyip film de izleyemem, tüm gerekli ekipmanlar kafada toplanmış. boyun ağrısı çeken bir boyun ve üzerinde iyi kötü bir kafa olması, hiçbir şeyin olmamasından iyidir. belki baskete başlayıp sabahları da koşarsam düzelebilirm.

autocad ile bir şeyleri düzeltmekten nasıl bıktım anlatamam, çizgileri çekiştirip bir yerlere ekliyorsun, klavyeye komutlar girip saatlerce uğraşıyorsun ve günün sonunda gittiğin mesafe çok az. çünkü yine değişebiliyor, boynun ciyaklayana kadar çizimi toparlamaya çalışıyorsun. profesyonel bir çalışma ortamında olmadığım için de, neyi ne kadar yapmam gerektiğini kestiremiyorum. bir gün kapı detayı, diğer gün konferans salonuna pano. ölçekler arasında dolmuşçuluk yapıyorum.

bugün de beklediğim kadar sakin geçmeyecek, bir şekilde akşama ulaştıktan sonra da adana demirspor ardından da porto-braga avrupa kupası finalini izleyeceğim. gece yarısı da chicago-miami batı finali ikinci maçı var. ekranın karşısında yaşayan bir canlı olarak hafta sonuna ilerleyeceğim.

Hiç yorum yok: